تحصیل در ارمنستان و چگونگی آماده سازیتحصیل در ارمنستان در کشور زیبای ارمنستان یکی بهترین تصمیمات برای یک متقاضی می باشد برای آشنایی با چگونگی آن با آژانس مسافرتی سالی تیم کارگزار ارمنستان همراه باشید …

چگونگی تحصیل در ارمنستان

ارمنستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در خارج از ایران با مزایای بسیار زیاد است .

ارمنستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در خارج از ایران با مزایای بسیار زیاد است .

آژانس مسافرتی سالی تیم ارمنستان به خوبی می داند یکی از دغدغه های بیشتر خانواده و جوانان ، تحصیل است و اینکه در آینده در چه مقطع و چه دانشگاهی تحصیل کنند تا بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند و برای جامعه خود مفید واقع شوند تا از این بابت چرخ اقتصاد را به حرکت درآورند. که به گفته بسیاری از تحلیل گران دنیا یک جامعه از طریق آموزش و پرورش و دانشگاه های آن ساخته می شود. بسیاری از دانشجویان دوست دارند در بهترین دانشگاه های کشور و یا حتی در خارج از کشور  و به تحصیل در ارمنستان فکر کنند .

تحصیل در ارمنستان

در این مقاله قصد داریم درباره دانشجویانی که دوست دارند در کشور ارمنستان تحصیل کنند صحبت کنیم. ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران می باشد که هزینه های سفر به آن بسیار پایین است. ارمنستان چند سالی است که به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در ارمنستان مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته و هر ساله جوانان بسیاری از ایران برای تحصیل در ارمنستان به ایروان سفر می کنند به طوریکه در حال حاضر دارای ۳۰۰۰ دانشجوی ایرانی می باشد که در ایروان زندگی می کنند. اگر دوست دارید دلایل تحصیل دانشجویان ایرانی در ارمنستان را بدانید با ما (آژانس مسافرتی سالی تیم کارگزار ارمنستان) که برای شما مراحل تحصیل، اقامت و… در ارمنستان را به راحتی محیا می کند، همراه باشید.

چرا ارمنستان برای تحصیل مناسب است ؟

ایروان یکی از شهرهای مهم و مناسب برای تحصیل در ارمنستان است که بیشتر دانشگاه های ارمنستان در آن وجود دارند ایروان دارای جمعیت ۱ میلیون نفری می باشد که در آن ۱۵ دانشگاه وجود دارد. از ویژگی های مهم مورد توجه ایرانی برای سفر به ایروان ارمنستان می توان به هزینه های پایین در رفت و آمد به ارمنستان که در نزدکی تبریز واقع شده است و هزینه های پایین تحصیل درارمنستان می باشد.

مهمترین ویژگی های تحصیل در ارمنستان 

تحصیل در ارمنستان دارای مزایای متعددی برای علاقه مندان به تحصیل می باشد و می تواند راهگشای کار و زندگی در کشورهای دیگر باشد .

تحصیل در ارمنستان دارای مزایای متعددی برای علاقه مندان به تحصیل می باشد و می تواند راهگشای کار و زندگی در کشورهای دیگر باشد .

 • پایین بودن و ارزان بودن هزینه های زندگی و تحصیل در ارمنستان به نسبت ایران
 • عامل مهم دیگر نزدیکی فرهنگ اجتماعی ایران و ارمنستان است که باعث شده تا دانشجویان راحت تر بتوانند با محیط و مردم ارتباط برقرار کنند.
 • معتبر بودن بیشتر دانشگاه های ارمنستان در اروپا مخصوصا در ایران توسط وزارت علوم
 • داشتن ارتباطات تاریخی بین ایران و ارمنستان که شامل ارتباط تاریخی فرهنگی ، هنری و حتی نژادی و زبانی می باشد، که می توان اشاره کرد.
 • این نزدیکی و زندگی راحت بدون مشکل ایرانی ها در ارمنستان بخاطر حضور ارمنی های بیشماری نیز هست که در ایران زندگی می کنند که از این رو باهم انس گرفته اند .
 • و از همه مهمتر در ارمنستان درصد جرم ، جنایت ، دزدی و مواد مخدر بسیار پایین است که این امر باعث بالا رفتن امنیت اجتماعی و فردی یک شخص می شود. تا زندگی راحتی در ارمنستان داشته باشد.
 • دانشگاه های ارمنستان دارای شهریه های تقریبا پایین و نزدیک با دانشگاه های ایران دارند در نتیجه تحصیل در ارمنستان مقرن به صرفه می باشد.
 • و در آخر اینکه ایران با ارمنستان دارای ۴۰ کیلومتر مرز مشترک هستند و مسافت بین تبریز تا ایروان ۶۰۰ کیلومتر است که می توانید در زمان ۱ ساعت ۱۵ دقیقه ای به این شهر برسید و با هواپیما ظرف مدت ۲۰ دقیقه این مسافت را طی کنید که باعث شده تا رفت و آمد به آسانی صورت بگیرد.

به چه مدارکی برای ثبت نام در دانشگاه هابرای تحصیل در ارمنستان نیاز دارم؟

برای تحصیل در کشوری غیر از ایران نیازمند به تهیه مدارک تحصیلی و ترجمه دارید و برای ترجمه نیازمند دانشتن منابع ترجمه می باشید .

برای تحصیل در کشوری غیر از ایران نیازمند به تهیه مدارک تحصیلی و ترجمه دارید و برای ترجمه نیازمند دانشتن منابع ترجمه می باشید .

 • ارائه ۶ قطعه عکس ۴*۳ رنگی با زمینه سفید
 • ارائه اصل شناسنامه
 • جهت مقطع کارشناسی باید اصل گواهی دیپلم و اصل دیپلم با داشتن مهر تأیید آموزش و پرورش منطقه را ارائه دهید.
 • ارائه اصل ریز نمرات ۳ سال دبیرستان با مهر تأیید آموزش و پرورش منطقه
 • داشتن گواهی سلامت و آزمایش پزشکی که باید در ارمنستان و توسط وکیل ما (آژانس مسافرتی سالی تیم کارگزار ارمنستان) گرفته شود.

تبصره : برای تحصیل در ارمنستان در رشته های فوق و دکترا باید ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس را ارائه دهید

نظام آموزشی ارمنستان و معیارهای ارزشیابی

برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان نیاز دارید تا در کنکور ورودی قبول شوید اکنون در ارمنستان در حدود ۱۰ درصد از دانش آموزان دوره های متوسطه با موفقیت به دانشگاه راه پیدا میکند.

دانشجویان برای اینکه بتوانند بصورت رایگان در دانشگاه ها تحصیل کند باید با نمرات خوب یا به حد نصاب مورد نظر برسند که در این میان حدود ۴۰ درصد دانشجویان موفق به کسب بورسیه دولت می شوند و ۶۰ درصد بقیه باید شهریه خود را بپردازند. این امکانات شامل دانشجویان خارجی نمی شود.

دانشجویان خارجی با توجه به قوانین وضع شده در این مورد باید شهریه خود را کامل پرداختند و برای آنها کنکوری برگزار نمی شود. دانشجویان ایرانی برای برگشت به کشور باید طبق مقررات ۱۸ ما تحصیل کنند.

رشته ها و گرایش های مورد پذیرش در دانشگاه های ارمنستان

تحصیل در ارمنستان دارای انتخاب های متعددی می باشد چرا که ارمنستان دارای دانشگاه های متعدد بین الملی و به زبان انگلیسی و روسی می باشد .

تحصیل در ارمنستان دارای انتخاب های متعددی می باشد چرا که ارمنستان دارای دانشگاه های متعدد بین الملی و به زبان انگلیسی و روسی می باشد .

برای پذیرش در دانشگاه های ارمنستان می توانید در رشته های

 1. علوم پزشکی و بیشتر رشته تخصصی پزشکی
 2. کشاورزی
 3. علوم پایه
 4. علوم انسانی
 5. هنر
 6. بیوتکنولوژی
 7. مهندسی

تحصیل کنید. که این تحصیل می تواند هم به شکل رفت و آمد به ارمنستان ، هم به شکل نیمه حضوری و یا حضوری همراه با مترجم انجام پذیرد.

مقاطع تحصیلی در ارمنستان 

 • دوره لیسانس (Bakalav ) : برای ورود به دوره لیسانس باید دیپلم دبیرستان را داشته باشید تا بتوانید وارد این دوره شوید، برای گذراندن این دوره ، شما باید به صورت تمام وقت در مدت ۴ سال تمام امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارید تا موفق به دریافت مدرک لیسانس شوید.
 • دوره کارشناسی ارشد پیوسته (Diploma) : برای ورود به این دوره باید دیپلم متوسطه را داشته باشید تا بتوانید در این دوره که ۵ سال به شکل تحصیلی پیوسته و تمام وقت است شرکت کنید.
 • دوره کارشناسی ارشد (Magister) : این دوره که بیشتر مربوط به رشته های معماری با انواع گرایش هایش مربوط می شود برای گذراندن این دوره باید ۶ سال را بصورت تمام وقت تحصیل کنید.
 • دوره دکتری (PhD) : برای اینکه بتوانید در رشته دکتری شرکت کنید باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. مدت زمان دوره دکتری حداقل ۳ سال تحصیل است که بصورت حضوری و مکاتبه ای صورت می گیرد.
ارزشیابی مدارک تحصیلی ارمنستان به چه صورت انجام می پذیرد؟

 

 • برای اینکه مدارک تحصیلی شما معتبر باشد باید همه دوره های تحصیلی را به صورت تمام وقت و حضوری با موفقیت پشت سر بگذارید و توسط بالاترین مقام وزارت علوم کشور ارمنستان مهر و امضاء شود.
 • اگر دیپلم دبیرستان داشته باشید و همه دوره های تمام وقت حضوری را در مدت ۴ سال در یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بگذرانید مدرک شما در حد مقطع کارشناسی ارزشیابی می شود.
 • برای ارزشیابی همه دوره های تمام وقت و حضوری در مدت ۵ سال تحصیل پیوسته باید مدرک دیپلم دبیرستان داشته باشید.
 • برای ارزشیابی در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارکی با ۶سال تحصیل پیوسته و تمام وقت و یا ۲ سال تحصیل حضوری بعد از مدرک کارشناسی معتبر داشته باشید.
 • برای اینکه مدارک شما مورد تأیید وزارت علوم ارمنستان و مقامات مربوطه ایران قرار بگیرد، باید یک مقاله علمی به عنوان پایان نامه توسط دانشجو که مولف آن معرفی می شود منتشر گردد.
تحصیل در ارمنستان یعنی ورود به دروازه ی تحصیل در دانشگاه های بین المللی جهان

تحصیل در ارمنستان یعنی ورود به دروازه ی تحصیل در دانشگاه های بین المللی جهان

شما می توانید همه این مراحل تهیه بلیط به ارمنستان ، کار ثبت نام تحصیل و تهیه مدارک برای دانشگاه را با کمک ما آژانس مسافرتی سالی تیم انجام دهید و در تمام این مراحل آژانس مسافرتی سالی تیم در کنار شما خواهد بود.
متقاضیان دارای مدرک کاردانی از چه شرایطی برخوردارند

برای افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند و به خاطر اینکه در بعضی از رشته ها مقطع کاردانی به کارشناسی وجود ندارد این افراد برای تطبیق مدرک مورد نظر باید دوره کالج را بگذرانند و سپس واحدهای کاردانی را به دانشگاه ارائه دهند تا برخی از واحدهای پاس شده آنها در ایران بر اساس تشخیص دانشگاه ارزشیابی شود. این رشته ها (الکترونیک ، کامپیوتر ، مخابرات ، قدرت ، مکانیک ، نقشه کشی و نقشه برداری و عمران ( به زبان انگلیسی ) برای ادامه تحصیل از کاردانی به کارشناسی ۳ سال فرصت دارند.

معرفی دانشگاه های ارمنستان

دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان

 

دانشگاه ملی ایروان معروف ترین دانشگاه برای تحصیل در ارمنستان می باشد .

دانشگاه ملی ایروان معروف ترین دانشگاه برای تحصیل در ارمنستان می باشد .

یکی از دانشگاه های بزرگ و معروف جمهوری ارمنستان دانشگاه دولتی ایروان است که دارای دانشجویان زیاد در مقاطع مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. شهریه این دانشگاه از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در سال برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و مقطع دکتری ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد. در جه کیفی آن نیز A می باشد.

دانشکده های دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان 

 1. دانشکده آماده سازی دانشجویان خارجی
 2. دانشکده تاریخ: تاریخ، هنرهای زیبا، مطالعات فرهنگی
 3. دانشکده زبانشناسی ارمنی
 4. دانشکده شیمی
 5. دانشکده فیزیک
 6. دانشکده اقتصاد
 7. دانشکده ریاضی
 8. دانشکده زیست شناسیپ
 9. دانشکده جغرافی
 10. دانشکده زمین شناسی
 11. دانشکده حقوق
 12.  دانشکده زبان شناسی روسی
 13. دانشکده مطالعات شرق شناسی
 14. دانشکده روزنامه نگاری
 15. دانشکده فلسفه و روانشناسی
 16. دانشکده انفورماتیک و ریاضیات کاربردی
 17.  دانشکده رادیوفیزیک
 18. دانشکده علوم اجتماعی
 19. دانشکده ریاضیات و مکانیک
 20. دانشکده زبانشناسی رومی- آلمانی
 21.  دانشکده روابط بین الملل
 22.  دانشکده الهیات: الهیات

دوره های آماده سازی جهت امتحانات ورودی YSU

آمادگی برای آزمون های مختلف بین المللی در ارمنستان به زبان انگلیسی به راختی میسر می باشد .

آمادگی برای آزمون های مختلف بین المللی در ارمنستان به زبان انگلیسی به راختی میسر می باشد .

متقاضیان خارجی که می خواهند برای شرکت در امتحانات ورودی YSUشرکت نمایند باید برای شرکت در این دوره که مدت آن یک سال است مبلغ ۸۰۰۰۰ درهم را پرداخت نمایند. که این مبلغ با توجه به امکانات و شرایط موجود با دانشگاه های دولتی می باشد و هریک از دانشجویان دارای یک خوابگاه مناسب در نزدیکی ساختمان آموزشی خود هستند که این خوابگاه دارای امکاناتی از قبیل کتابخانه ، آزمایشگاه زبان ، مرکز کامپیوتر و سالن ورزشی مجهز و مستقل می باشد .
برای دوره آماده سازی چه مدارکی نیاز است؟

۲ قطعه عکس ۴*۳

 • ارائه گذرنامه یا شناسنامه
 • داشتن گواهی پایان تحصیل یا مدرک از یک مرکز آموزش عالی
متقاضیان خارجی برای تحصیل در دوره های اصلی YSU گه مدارکی باید داشته باشند ؟
 1. فتوکپی پاسپورت
 2. ۶ قطعه غکس ۴*۳
 3. ارائه ترجمه تأیید شده شناسنامه
 4. ارائه مدارک سلامت پزشکی مبنی بر نداشتن بیماری های ایدز و هپاتیت بی
 5. ذکر تخصص فرد متقاصی در یک نامه ای که رئیس دانشگاه را مورد خطاب قرار داده است.
 6. ریز نمرات و کپی تأیید شده مدارک تحصیلی

برای دریافت مدرک ویژه دوره های تحقیقاتی (۲-۱ سال تحصیلی ) یا کاندیدای علوم ( ۳ سال تحصیلی ) باید :

یک برنامه آموزشی و همچنین یک پروپوزال برای پایان نامه ای که در حال تهیه هستید با ذکر عنوان پایان نامه و فهرست مقاله هایی که منتشر کرده اید و یا دو سه موضوع مربوط به پایان نامه آنها، ارائه دهید.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ارمنستان

دانشگاه پزشکی هراتسی ایروان یکی از بهترین مقاصد تحصیل در ارمنستان در رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشد .

دانشگاه پزشکی هراتسی ایروان یکی از بهترین مقاصد تحصیل در ارمنستان در رشته های پزشکی و غیر پزشکی می باشد .

 1. دانشگاه میختیارگوش ارمنستان

این دانشگاه دارای رشته های از قبیل : علوم پزشکی ،دندانپزشکی ،داروسازی می باشد.

 1. دانشگاه هایبوساک ارمنستان

این دانشگاه دارای رشته های : دندانپزشکی ،داروسازی ،پزشک عمومی ،گردشگری می باشد

 1. دانشگاه مادر ترزا ارمنستان

این دانشگاه دارای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است همچنین در این دانشگاه زبان ارمنی و روسی نیز تدریس می شود.

تحصیل در رشته های پزشکی ارمنستان

تحصیل در ارمنستان در رشته های پزشکی یکی از بهنرین گزینه ها از لحاظ شهریه های دانشگاه ها می باشد .

تحصیل در ارمنستان در رشته های پزشکی یکی از بهنرین گزینه ها از لحاظ شهریه های دانشگاه ها می باشد .

یکی از رشته های مورد علاقه بسیاری از خانواده ها در کشورهای مختلف که همیشه فرزندان شان را به این رشته ترغیب می کنند رشته پزشکی است این رشته بخاطر داشتن کلاس برای بعضی ها و همچنین بخاطر داشتن درآمد بالا در رشته های تخصصی از اهمیت ویژه برخوردار است. حال تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های مختلف ایران ممکن است کمی پر هزینه باشد و در مقابل برای برخی از افراد ، شرایط تحصیل در کشورهای دیگر برایشان آماده تر می باشد و این کشور اگر ارمنستان باشد انتخاب درست و مناسبی است ارمنستان یکی از کشورهایی است که دارای رشته های پزشکی زیادی است که هزینه تحصیل در رشته های پزشکی پایین و به صرفه تر از حتی ایران می باشد به همین خاطر دانشجویان کشورهای مختلف اروپایی و ایرانی و … برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور می آیند.

آرزوی پزشک شدن دارید؟

می توانید با تحصیل در ارمنستان برای پزشک شدن برنامه ریزی نمائید .

می توانید با تحصیل در ارمنستان برای پزشک شدن برنامه ریزی نمائید .

اگر دوست دارید بر آرزوی پزشک شدن خود جامه عمل بپوشانید و در این راه موفقیت های زیادی کسب کنید با تلاش بسیاری داشته باشید و با درس خواندن فراوان به این آرزو نائل آیید. دانشگاه ارمنستان جای بسیار مناسبی برای تحصیل پزشکی است زیرا دارای شهریه دانشگاهی پایین و هزینه های زندگی در آن نیز پایین می باشد که برای شمایی که قصد تحصیل در ارمنستان را دارید بسیار منطقی و درست است . یکی از مواردی که در موفقیت افراد در هر دانشگاه در هر کشوری می شود تلاش بی وقفه و درست گام برداشت در راه است که از این طریق به بالاترین درجات موفقیت در زندگی دست خواهی یافت. در تحصیل پزشکی نیز باید کمال دقت را انجام دهید زیرا پزشکی شغلی بسیار حساس که با جان مردم سرو کار دارد که باید مراقب باشید تا خدایی ناکرده اشتباهی در این امر صورت نگیرد که باعث پشیمانی شما شود. پس باید تمام همت و کوشش خود را بکار گیرید تا در انجام کارهای به نحو درستی عمل کنید. در این مسیر برای تحصیل در رشته پزشکی در ارمنستان آژانس مسافرتی سالی تیم همواره در تمام مراحل از ابتدائی ترین کارهای یعنی مراحل ثبت نام ، سفر به ارمنستان ، انجام کارهای اقامت در ارمنستان ، ارسال مدارک تحصیلی و تایید مدارک و خلاصه در طی تمام مراحل انجام کار تحصیل همراه با شما خواهد بود. و شما را قدم به قدم راهنمایی می کند.

دپارتمان ایران شناسی و شرق شناسی در دانشگاه دولتی ایروان ارمنستان

این بخش در ۲ زمینه فعالیت می کند که شامل :

 1. زمینه های تحقیقی و پژوهشی در دوره های فوق لیسانس و دکترا
 2. برنامه های فوق لیسانس و دکتری در زمینه شرق شناسی

شما می توایند با خیال راحت در این دپارتمان به تحصیل مشغول شوید زیرا این دانشگاه دولتی ایروان با بیش از ۸۰ سال سابقه تحصیل مورد تایید وزارت علوم ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی می باشد که این خود یکی از بزرگترین امتیازات محسوب می شود تا بعد از پایان تحصیلات بتوانید با این مدرک در هر جایی به کار مشغول شوید. در زمان تحصیل در دوره های لیسانس و دکتری در این دانشگاه شما با با زبانهای زنده دنیا مسلط خواهید شد و همچنین بسیاری از دروس مختلف را مطالعه می کنید و با انجام پژوهشها ، روشها و متولوژی علمی زیاد بار عملی شما بالا رفته که بعد از چند سال با کوله بار علمی بالا تحصیلات را به پایان می رسانید و مدارک آنرا دریافت می کنید.

تبصره : برای گذراندن دوره های کارشناسی ارشد و دکتری باید کلاسهای زبان خارجی را بگذرانید که این جزء واحدهای درسی محسوب می شود.

مدت زمان تحصیل در رشته های کارشناسی و دکتری

تحصیل در رشته های دکتری پزشکی عمومی در ارمنستان 6 سال و دکترای دندانپزشکی 5 سال می باشد .

تحصیل در رشته های دکتری پزشکی عمومی در ارمنستان ۶ سال و دکترای دندانپزشکی ۵ سال می باشد .

مدت زمان تحصیل در در قطع کارشناسی در حدود ۲٫۵ سال می باشد و برای دوره دکتری به صورت تمام وقت و پیوسته و حضوری در حدود ۳ سال می باشد و در این مدت تحصیل باید در ارمنستان اقامت داشته باشید که کارهای اقامت و ثبت نام را در این مدت آژانس مسافرتی سالی تیم انجام خواهد داد.

ارائه مقالات عملی در طول تحصیل در ارمنستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

برای دریافت مدرک کارشنسی ارشد باید یک مقاله علمی از پایان نامه در مجلاتی که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ارمنستان باشد در طول دوره تحصیل منتشر کنید.

برای دریافت مدرک دکتری در تحصیل در ارمنستان باید دو مقاله علمی از پایان نامه را در مجلات معتبر و مورد تایید وزارت علوم ارمنستان در طول دوره تحصیل منتشر کنید.

با تحصیل در ارمنستان می توانید از بهترین علم روز دنیا بهره مند شوید .

با تحصیل در ارمنستان می توانید از بهترین علم روز دنیا بهره مند شوید .

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام  در دپارتمان ایران شناسی و شرق شناسی
 1. ارائه ۸ قطعه عکس تمام رخ رنگی ۴*۶
 2. ارائه فتوکپی از صفحات پاسپورت
 3. ارائه گواهی صحت و سلامتی پزشکی از یکی از مراکز معتبر بهداشتی
 4. ارائه اصل مدرک کارشناسی و اصل مدرک کارشناسی ارشد با ترجمه یکی از زبانهای ارمنی ، روسی یا انگلیسی
 5. ارائه یک نسخه از پایان نامه تحصیلی و در صورت وجود تحقیقات و انجام پژوهش در طول دوران تحصیلی دانشگاه خود
 6. پرداخت شهریه سالیانه در مقطع کارشناسی تحصیل در ارمنستان در حدود ۱۸۰۰ دلار می باشد و در مقطع دکتری در حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد.

                  نکته : پرداخت شهریه به صورت قسطی برای دانشجویانی با شرایط حاص و استثنایی تحصیل در ارمنستان امکان پذیر است.

شرایط مورد نیاز برای افرادی که در رشته های مختلف در مقطع دکتری هستند 
 1. ابتدا چاپ یک مقاله در مجلات ISI
 2. در صورتی که ۲ یا ۳ سال در شهر محل تحصیل خود گذرانده کلمه حضوری درج شده باشد.
 3. در صورتی که کمتر از ۱ تا ۳ سال در محل تحصیل کلمه غیرحضوری درج شود.
 4. اگر رشته های آنها در لیست وزارت علوم نباشد باید بعد از تهیه فرمهای موجود در سایت وزارت علوم ارائه شود.
 5. گذراندن دوره زبان انگلیسی و داشتن مدرک آن برای تحصیل در ارمنستان  ودر تایید مدارک تاثیر بهتری می گذارد.

  دانشگاه دولتی کشاورزی ایروان

یکی از دانشگاه های دولتی دیگر ایروان که دارای رشته ها و گرایش های مختلفی از قبیل: علوم کشاورزی،صنایع غذایی؛ دامپروری و دامپزشکی دانشجو می باشد دانشگاه دولتی کشاورزی ایروان است که برای گذراندن دوره های کارشناسی ۲ سال ، دوره کارشناسی ارشد ۳ سال و دوره دکتری ۴ سال را باید به تحصیل در ارمنستان بپردازید همچنین برای افراد مختلف امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در تحصیل در ارمنستان فراهم است .

دانشکده های موجودر در دانشگاه دولتی کشاورزی ایروان ارمنستان 
 • گروه زراعت
 • گروه دامپروری و دامپزشکی
 • گروه مکانیزاسیون و حمل و نقل کشاورزی
 • گروه حفاظت و بهینه سازی خاک
 • گروه تکنولوژی مواد غذایی
 • گروه اقتصاد
 • آکادمی کشاورزی

دانشگاه دولتی معماری و طراحی ایروان ارمنستان

ارمنستان برای تحصیل در رشته های گروه معماری یکی از بهترین گزینه هاست چرا که

ارمنستان برای تحصیل در رشته های گروه معماری یکی از بهترین گزینه هاست چرا که

 1. دانشکده معماری (برای گذراندن رشته های دانشکده معماری باید یک دوره ۶ سال را طی کنید تا بتوانید مدرک این دوره را کسب نمائید.)
 2. دانشکده ساختمانهای شهری (برای گذراندن رشته های این دانشکده باید یک دوره ۵ سال را طی کنید تا بتوانید مدرک این دوره را کسب نمائید.)
 3. دانشکده عمران – ساختمان (برای گذراندن رشته های این دانشکده باید یک دوره ۵ سال را طی کنید تا بتوانید مدرک این دوره را کسب نمائید.)
 4. دانشکده سازه های آبی و اقتصاد شهری (برای گذراندن رشته های این دانشکده باید یک دوره ۵ سال را طی کنید تا بتوانید مدرک این دوره را کسب نمائید.)
 5. دانشکده تامین گازهای گرمایشی و تهویه
 6. دانشکده ریاضیات تخصصی و هیدرولیک
 7. دانشکده ریاضیات کاربردی و مکانیک
 8. دانشکده عمران – حمل ونقل (برای گذراندن رشته های این دانشکده باید یک دوره ۵ سال را طی کنید تا بتوانید مدرک این دوره را کسب نمائید.)

رشته های تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در ارمنستان کدامند ؟

ارمنستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیلات تکمیلی می باشد .

ارمنستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیلات تکمیلی می باشد .

 • معماری دانشگاه دولتی معماری و طراحی ایروان ارمنستان
 • عمران (ساختمان، حمل و نقل)
 • سازه های آبی

لازم به ذکر است که برای تحصیل در ارمنستان در دوره های کارشناسی در ارمنستان ابتدا باید در یک دوره کلاس های آموزشی زبان (ارمنی یا روسی و دروس پیش نیاز) که یک سال به طول می انجامد شرکت کنید .

همچنین داوطلبان شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری نیز می توانند در کلاسهای زبانهای انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی یا ارمنی شرکت نمایند.

 • هنرستان عالی موسیقی ایروان ارمنستان

موسیقی ارمنستان دارای سطح بسیار بالایی در نیا می باشد و تحصیل موسیقی در ارمنستان گزینه ای عالی در دنیاست .

موسیقی ارمنستان دارای سطح بسیار بالایی در نیا می باشد و تحصیل موسیقی در ارمنستان گزینه ای عالی در دنیاست .

دانشگاه موسیقی ایروان یکی از دانشگاه معتبر و مهم جهانی است که دارای علاقه مندان بسیاری در این زمینه می باشد برای تحصیل در ارمنستان در این رشته حتما باید دوره پیش دانشگاهی و زبان ارمنی را گذرانده باشند و بعد با گذراندن آزمونهای ابتدایی و دریافت نمرات، تعیین سطح شده و پذیرفته می شوند. آزمون نواختن در یکی از سازهای تخصصی (گیتار ، ویولون و پیانو ) سولفژ هارمونی است. این دانشگاه در دو مقطه نوازندگی و آهنگسازی امتحان ورودی دارد که باید بعد از گذراندن یکی از این دومقطع به رشته مورد نظر خود وارد شوید.

رشته های دانشگاه کنسرواتور ملی ایروان

 1. نوازندگی
 2. آهنگسازی
 3. رهبری ارکستر
 4. رهبری کر
 5. موسیقی شناسی
 6. تاریخ موسیقی
 7. اجرای موسیقی
 8. موسیقی کاربردی تا مقطع دکترا MVS DOC

دانشگاه مهندسی پلی تکنیک ایروان ارمنستان

ارمنستان دارای دانشگا های متعددی برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشد .

ارمنستان دارای دانشگا های متعددی برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشد .

 

برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پلی تکنیک ایروان می توانید با گذراندن مراحل تحصیل در ارمنستان این مدرک را دریافت کنید ولی برای دریافت مدرک دکتری باید حتما یک مقاله علمی در مجلات ISI به ثبت برسانید تا این مدرک را دریافت کنید اگر هم نیاز باشید باید مدرک شما توسط وزارت علوم جهت ارزشیابی به کمیسیون و حتی دفاع دوباره پایان نامه در وزارت علوم انجام شود. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی ۴ سال می باشد و برای دوره ی کارشناسی ارشد ۲٫۵ تا ۳ سال می باشد. دانشجویان که دارای مدارک تافل و ایلتز (TOFEL, ILETS) می باشند و این دوره را گذرانده باشند به آنها مدرک پیش دانشگاهی توسط آموزش و پرورش اعطا می شود.

 

مدارک دانشگاه پلی تکنیک در کشورهای زیر معتبر است 

روسیه ، آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، چین ، کانادا ، امریکا ، انگلستان ، اسپانیا ، یونان ، سوریه

مدارک اکثر دانشگاه های بین المللی ارمنستان در کشورهای درجه یک دنیا معتبر هستند .

مدارک اکثر دانشگاه های بین المللی ارمنستان در کشورهای درجه یک دنیا معتبر هستند .

 

آزمون زبان آیلتس و تافل در ارمنستان

 

برای اینکه بتوانید یکی از برترین های زبان در دنیا باشید و در کنار تحصیل تان زبان های خارجی را بیاموزید می توانید در آزمون زبان آیلتس و تافل در ارمنستان شرکت کنید که یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی در جهان به شمار می رود، شرکت کنید . این مدرک در اکثر کشورهای دنیا برای تحصیل و مخصوصا برای کار نیاز است و باید این مدرک را داشته باشید.

آزمون آیلتس

در ۴ سطح امتحانی در زبان انگلیسی برگزار می شود سطح اول : سطح اول : گوش دادن و فهمیدن (لیسنیگ)، سطح دوم: خواندن (ریدینگ)، سطح سوم : نوشتن (رایتیگ) ، سطح چهارم: صحبت کردن (اسپیکینگ) که شما در این ۴ سطح مورد آزمایش و امتحان قرار می گیرید. که بعد از دادن امتحان به هر یک از توانایی های شما یک امتیاز از ۱ تا ۹ داده می شود . و میانگین نمره های شما در این ۴ سطح بعنوان نمره نهایی شما ثبت می شود. اعتبار این آزمون بعد از گرفتن مدرک ۲ سال می باشد.

برگزاری آزمون آیلتس ذر ارمنستان در 4 سطح writing,listening,speaking ,reading صورت میگیرد .

برگزاری آزمون آیلتس ذر ارمنستان در ۴ سطح writing,listening,speaking ,reading صورت میگیرد .

آزمون آیلتس در دونوع یکی آکادمیک و دیگری جنرال برگزار می شود

آزمون آیلتس آکادمیک مربوط به افرادی می شود که می خواهید رد دانشگاه های معتبر بین المللی مشغول به تحصیل شوند که باید نمره آیلتس شان هم با توجه به آن دانشگاه بین ۶ تا ۷ باشد. آزمون آیلتس جنرال نسبت به آکادمیک راحتر است و برای متقاضیان و دانشجویان خارجی است که می خواهند در کشورهای دیگر اقامت بگیرند و یا برای کار مهاجرت می کنند که برای آنها باید نمره ۵٫۵ به بالا نیاز است.

چرا آزمون آیلتس در ارمنستان؟

آمادگی برای شرکت در آزمونهای آیلتس و تافل در دانشگاه آمریکائی های ارمنستان بهترین تصمیم شما برای پا گذاشتن در جهان کار و تحصیلات به زبان انگلیسی

آمادگی برای شرکت در آزمونهای آیلتس و تافل در دانشگاه آمریکائی های ارمنستان بهترین تصمیم شما برای پا گذاشتن در جهان کار و تحصیلات به زبان انگلیسی

امروزه برخی از دانشجویان ترجیح می دهند به کشورهای دیگر مانند ارمنستان بروند بخاطر شرایط مناسب آموزش زبان در کشور ارمنستان امکانات و ویژگی های فوق العاده ای از قبیل :

 • عدم نیاز به داشتن ویزا
 • دارای فاصله خیلی کم حتی در سفرهای زمینی
 • هزینه های تقریبا پایین تر از ایران
 • دارای مردم با فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایران و بهتر از کشورهای ترکیه و حاشیه خلیج فارس
 • و مهمتر از همه امکان رزرو آزمون در سریع ترین زمان حتی در مدت ۳ روز

مراحل ثبت نام آزمون آیلتس در ارمنستان

( این موارد برای آگاهی شما می باشد و در صورت تغییرات احتمالی مسئولیت در این قبال بر عهده ما نیست)

 • ابتدا به سایت آزمون آیلتس در ایروان مراجعه کنید
 • یک پروفایل بسیازید و تاریخ مورد نظر آزمون را انتخاب کنید
 • بعد از آن یک ایمیل حاوی اطلاعات حساب شما و نحوه واریز وجه برای شما ارسال می شود
 • برای واریز وجه باید از طریق بانکهایی دارای کارتهای اعتباری ممکن است (و یا مراجعه به صرافیهای معتبر انتقال وجه)
 • سپس باید مدارک مورد نیاز همراه با رسید پرداخت وجه را ارسال کنید.
 • و در آخر باید بلیط هواپیما یا اتوبوس و ههمینطور هتل را رزرو کنید.

توجه داشته باشید که آزمون speaking در کشور ارمنستان ۱ یا ۲ روز زودتر و یا ۱ یا ۲ روز دیرتر از آزمون کتبی برگزار می شود.

مدارک مربوط به ثبت نام آزمون ها باید به دقت جمع آوری شود

مدارک مربوط به ثبت نام آزمون ها باید به دقت جمع آوری شود

مدارک لازم جهت ثبت نام در آزمون آیلتس (IELTS)
 1. ارسال فرم ثبت نام پر شده
 2. ارائه کپی رنگی پاسپورت با حداقل ۶ما اعتبار
 3. ۳ قطعه عکس پاسپورتی ( پشت تمام عکسها مشخصات خود را بنوید و امضاء نمایید)
 4. ارسال کپی کارنامه آزمون قبلی (در صورتیکه در آزمون قبل از این آزمون شرکت کرده اید)
آزمون به دو روش آکادمیک و جنرال برگزار می شود
شرایط ثبت نام آزمون در آزمون آیلتس

برای اینکه بتوانید در آزمون شرکت کنید باید حداقل ۵ ماه قبل از تاریخ آزمون ثبت نام کنید. اگر دوست دارید در ثبت نام جلوتر باشید این اولویت در ثبت نام بر اساس اولویت در رزرو نمون آن می باشد. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از پایان مهلت آزمون ، جهت رزور اقدام نکنید چون ممکن در برخی از دوره ها به دلیل زیاد بودن متقاضیات مهلت ثبت نام پر شود و نتوانید شرکت کنید پس بهتراست بعد از قطعی شدن تاریخ آزمون ، خیلی سریع اقدام به رزرو نمائید تا بتوان در زمان مقرر در امتحان شرکت کنید. زیرا در بیشتر موارد قبل از فرا رسیدن زمان Deadline ، همه ی ظرفیت های ثبت نام پر می شود. این مطلب همیشه به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان امکان رزرو بعد از گذشتن زمان ثبت نام امکان پذیر نمی باشد. اما می توانید در دوره جدید شروع آزمون ثبت نام را انجام دهید.

بهترین کشور خاورمیانه برای آزمون آیلتس ارمنستان می باشد .

بهترین کشور خاورمیانه برای آزمون آیلتس ارمنستان می باشد .

. نکته اول : اگر مدت زمان ثبت نام به پایان رسیده باشد و در سایت رسمی برتیش کنسول نیز تاریخ مورد نظر وجود نداشته باشید به این معنی است که ظرفیت های پر شده و ظرفیت خالی وجود ندارد و شما باید در تاریخ دیگری ثبت نام کنید.

نکته دوم : بعد از این وارد سایت برتیش کنسول شوید باید فرم آنلاین را تکمیل کنید و تایید نامه (کانفرمیشن) دریفت کنید در صورتی که از سایت برتیش کنسول تاییدیه کانفرمیشن دریافت نکنید ثبت نام شما انجام نشده است.

نکته سوم : برای امتحان در ارمنستان بهتر است حداقل ۲ روز قبل در ایروان ارمنستان حضور داشته باشید و همراه خود۲ قطعه عکس نیز ۴*۳ داشته باشید.
توجه : در صورتیکه در زمان مورد نظر آزمون حاضر نشوید مبلغ مورد نظر پس داده نمی شود همچنین زمان آزمون آنلاینی را که مشخص کرده اید بعد از واریز مبلغ نمی توانید آنرا تغییر دهید به همین خاطر در انتخاب زمان آزمون بسیار دقت کنید. جواب آزمون آیلتس نیز بعد از شرکت در آزمون و ۱۳ تا ۲۰ روز بعد برای شما ارسال خواهد شد.

آزمون شبکه در ارمنستان آزمون سیسکو و آزمون ماکروسافت

یکی از رشته های مورد علاقه بسیاری از جوانان در تمام دنیا شرکت در آزمون های مایکروسافت ( برنامه نویسی و طراحی سایت) است. که حتی آرزوی رفتن به شرکت مایکروسافت را دارند. از این رو سالانه تعداد بشماری از متقاضیان برای شرکت در آزمون های مایکروسافت به ارمنستان که در آن آزمون های مایکروسافت ، شبکه و سیسکو بدون تحریم انجام می شود سفر می کنند تا بتوانند در آزمون های آموزشی مایکروسافت شرکت کنند و در رشته مورد علاقه خود موفق به کسب مدرک شوند. دو نمونه های از آزمون های شبکه عبارتنداز MCSE طراح سیستم و شبکه ها MCSA مدیر سیستم و شبکه ها و… می باشند. متقاضیان می توانند در آزمون های مربوط به مایکروسافت شرکت کنند و بعد از کسب نموره قبولی در این آزمون ها ، مدرک خود را دریافت نمایند. که با دریافت این مدرک به عنوان یک مهندس معتبر از طرف شرکت مایکروسافت شناخته می شوند و به آنها مهندس مایکروسافت نیز گفته می شود. این قبول در امتحانات مایکروسافت یک جنبه بسیار خوب دارد و اینکه این افراد می توانند با نشان دادن استعدادهای خود و ارائه آن به شرکت جذب شرکت مایکروسافت شوند که این یکی از بهترین امکان کار و افتخار بزرگی است که ممکن است برای یک جوان یپش بیایید. پس بهتر است از این فرصت در زمان امتحان مایکروسافت استفاده کنید و تمام تلاش خود را بکار بگیرید تا موفق شوید.

موارد آزمون مایکروسافت عبارتند از:

Exchange Server 2007
Exchange Server 2010
Hyper-V
.NET 2.0
.NET 3.5
.NET 4
SharePoint
SQL Server 2005
SQL Server 2008
MOS-Office 2003
MCAS-Office 2007
MOS-Office 2010
Windows Server 2003
Windows Server 2008
Windows 7
Vista
MCITP
MCPD
MCDST
MCSA
MCSA Messaging
MCSA security
MCSE
MCSE Messaging
MCSE security
MCTS
MCP
MCDBA
MCAD-VB
MCAD-C#
MCSD-VB
MCSD-C#

 

مزیت های مدارک سیسکو و مایکروسافت:

 • به شما مدرک بین المللی و سیسکو مایکروسافت certificate & transcriptاعطاء می شود
 • به شما کارت شناسایی سیسکو و مایکروسافت wallet cardاعطاء می شود
 • به شما پین (Pin) مخصوص سیسکو و مایکروسافت داده می شود که در آن لوگوی مدرک مرطوطه (lapel pin) است.
 • می توانید به اطلاعات مربوط به محصولات مایکروسافت از طریق سایت MCP با اعطای اکانت (Account) خاص از طرف مایکروسافت دست یابید.
 • امکان عضویت در سایت MSDN online را دارید تا بتوانید در این سایت به برترین منابع تکنیکی ، ارتباط با جامعه MCP و منابع بسیار دیگر و سرویسهای ارزشمند دسترسی داشته باشید.
 • دعوت شما به سمینارهای جلسات آموزشی تکنیکی و اتفاقات ویژه شرکت های سیسکو و مایکروسافت
 • برخورداری از اشتراک آنلاین مجله Microsoft Certified Professional Magazine Online

 

این آزمون های مایکروسافت در ارمنستان برگزار می شود 

 

آزمون های سیسکو (cisco systems exams) 

CCNA _ CCNP _ CCSP _ CCVP _ CCIP _ CCIE

با شرکت در آزمون سیسکو در ارمنستان خود را برای آینده ای حرفه ای تر آماده سازید .

با شرکت در آزمون سیسکو در ارمنستان خود را برای آینده ای حرفه ای تر آماده سازید .

CCNAچیست ؟

به تایید توانایی نصب ، پیکربندی ، اجرا ، بررسی مشکلات و شناسایی متوسط اندازه مسیر روشن و شبکات ، و همچنین پیاده سازی و تایید از اتصال به سایتها از راه دور در شبکه گسترده را می گویند. این برنامه درشی در بر گیرنده تعدیل مناسب و درست از تهدیدهای امنیتی ، شناخت با مفاهیم شبکه های بی سیم و اصلاحات آن و همچنین عملکردهای مبتنی بر مهارت است.

CCNPچیست؟

به تایید توانایی برنامه ریزی ، پیاده سازی ، بررسی و عیب یابی شبکات محلی و منطقه های سرمایه گذاری وسیع و کار مشارکتی با متخصصان در مورد امنیت پیشرفته ، صدا ، بی سیم و راه حل های ویدئو می گویند. این مدرک برای افرادی مناسب و خوب است که حداقل یک سال سابقه کار در زمینه شبکه و کسب مهارتهای خود و کار به طور مستقل و جداگانه برای پیچیده ترین مشکلات شبکه آماده هستند. شما می توانید بعد از دریافت مدرک CCNP برای سازمانهای مختلف در سمت هایی از قبیل تکنیسین ، مهندس سیستم ویا مهندس شبکه مشغول به کار شوید.

CCIE Certification

با گرفتن مدرک CCIE برای کسب شغلی بهتر آماده شوید .

با گرفتن مدرک CCIE برای کسب شغلی بهتر آماده شوید .

برای دریافت مدرک CCIE هیچ نیازی به دریافت گواهی رسمی دیگری نیست و بدون داشتن گواهی و مدرک حرفه ای به غیر از این مدرک نیز می توانید در دوره CCIE شرکت کنید . فقط برای موفقیت در دوره های CCIE باید ابتدا آزمون کتبی را قبول شوید تا بعد وارد آزمون آزمایشگاهی شوید. و برای موفقیت در این آزمون (بخاطر دشوار بودن این دوره) باید حداقل ۳ تا ۵ سال سابقه کار در این زمینه را داشته باشید تا بتوانید این مدرک را دریافت کنید.

مراحل امتحان CCIE

مرحله اول : امتحان کتبی است که شامل : مسیریابی و سوئیچینگ می شود

این آزمون در ۲ ساعت برگزار می شود که شما باید در طی این زمان به تمام سوالات پاسخ دهید موارد آزمون شامل مفاهیم شبکه و برخی از تجهیزات استکه پیش زمینه امتحان آزمایشگاه می باشد که بعد از قبولی در امتحان کتبی می توانید امتحان آزمایشگاه را بدهید.

شما باید ظرف دو ساعت آزمون مدرک تحصیلی را بنویسید. این آزمون شامل مفاهیم شبکه و برخی از تجهیزات استکه پیش زمینه امتحان آزمایشگاه بوده و در صورت قبلی در این مرحله امکان امتحان آزمایشگاه موجود است.

مرحله دوم : امتحان آزمایشگاه است که شامل : مسیریابی و سوئیچینگ می شود

در این مرحله که مدت زمان آزمون ۸ ساعت می باشد که توانایی های در زمینه پیکربندی تجهیزات واقعی و عیب یابی شبکه در وضعیت آزمایشی سنجیده می شود . همچنین شما می توانید امتحان آزمایشگاه را ۱۸ ما بعد از امتحان کتبی انجام دهید. که در صورت قبولی در امتحان آزمایشگاه و کسب نمره مورد نظر مدرک مورد نظر به شما اعطاء می شود اما در صورتیکه که موفق نشوید نمره مورد نظر را کسب کنید باید ۳ سال بعد از امتحان کتبی مجددا امتحان آزمایشگاه دهید و در غیر اینصورت باید دوباره امتحان کتبی دهید و بعد از آن امتحان آزمایشگاه را انجام دهید.

توجه:

محل برگزاری امتحانات سیسکو در مرکز امتحان سیسکو ( نمایندگی سیسکو در ارمنستان) می باشد و با همکاری گرین گروپ برگزار می شود که به این امتحان اصطلاحا VUE TEST CENTER نیز می گویند.

با ما همراه باشید :

باید ها و نبایدهای تور ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان

تعطیلات رسمی ارمنستان

آیا تهیه بلیط پرواز ارمنستان مفید است؟

اجاره کردن خانه روزانه در ارمنستان

و خدمات کلی آژانس مسافرتی سالی تیم در ارمنستان