جمعه ۱۴ بهمن ۰۱

سه دلیل برای یادگیری زبان به صورت خودآموز

بهترین سایت آموزش زبان ترکی به زبانی ساده و به شیوه زبان مادری

سه دلیل برای یادگیری زبان به صورت خودآموز

۱۵ بازديد


نگران نباشید، نه تنها یادگیری زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری به صورت خودآموز و بدون کلاس های درس قدیمی امکان پذیر است، بلکه با وجود اینترنت و وبسایت های آموزش زبان های خارجی در سراسر جهان، پیشرفته ترین و جدیدترین متد آموزشی روز دنیا دست به دست هم می دهند تا شما زبان دلخواهتان را راحت و بی دردسر یاد بگیرید. البته که حضور یک معلم و همراه برای یادگیری زبان خارجی ضروری و حیاتی است، اما شیوه های جدید آموزش زبان سریع تر، مطمئن تر و ارزان تر هستند و مهم ترین مسئله این است که آرامش و راحتی بیشتری در این نوع آموزش وجود دارد.

با هم بعضی از مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی را بررسی می کنیم.

سه دلیل برای یادگیری زبان به صورت فردی

1. با سرعت و برنامه خودتان پیش می روید

در دنیای امروز که همه چیز با سرعت زیادی در گذر است، تقریبا زمانی برای کلاس های آموزشگاه زبان باقی نمی ماند. البته خوشبختانه باید بگوییم اگر در کلاس های آموزشگاه زبان ایرانمهر ثبت نام کنید، می توانید زمان و روزهای کلاستان را با هماهنگی مدرس انتخاب کنید و به راحتی زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید. اما اگر به چنین شرایطی دسترسی نداشته باشید، اوضاع کمی سخت می شود. چون باید در طول هفته زمان هایی داشته باشید که به کلاس بروید و خودتان را با برنامه مدرس تطبیق بدهید، و با توجه به شرایط کنونی زندگی در دنیای مدرن، این سبک یادگیری تقریبا غیرممکن است. اما وقتی به تنهایی زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید، می توانید در تخت خوابتان دراز بکشید یا هر زمان که با اوقات فراغت و زمان های خالی شما هماهنگ بود یادگیری را شروع کنید. این سبک یادگیری نه تنها باعث سرخوردگی و خستگی نمی شود، بلکه رسیدن به اهداف را که همان تسلط و مهارت به یک زبان خارجی است، از همیشه راحت تر می کند.


2. یادگیری یک زبان خارجی به تنهایی، استرس و اضطراب را  کاهش می دهد

همه ما تجربه استرس و اضطراب صحبت کردن در جمع یا رفتن به جلوی کلاس و پای تخته جواب پس دادن به معلم ها را به یاد داریم. کوییزها، سوالات ناگهانی معلم ها و تمرین حل نکردن، فقط تعدادی از عواملی است که باعث ایجاد تشویش، نگرانی و اضطراب در حین یادگیری زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری می شود. این عوامل، دلایلی خارجی هستند که رویای بیشتر مردم برای یادگیری زبان را به کابوسی وحشتناک تبدیل می کنند. اما وقتی زبان ترکی استانبولی را به تنهایی یاد بگیرید، هیچ استرسی از خارج وجود ندارد. بدون استرس و اضطراب خارجی، یادگیری زبان ساده تر و سرگرم کننده تر می شود و می توانید به راحتی به اهدافتان برسید. خودتان، به تنهایی!

3. یادگیری زبان به تنهایی عملکرد شناختی و موفقیت کلی را  بهبود می بخشد

یادگیری یک زبان به تنهایی در بعضی موارد خیلی چالش برانگیزتر و سخت تر از زمانی است که در کلاس های درس و آموزشگاه ها زبان یاد می گیرید. در واقع، اگرچه شیوه یادگیری در کلاس درس به صورتی است که نیازمند به خاطر سپردن و پیروی از دستورالعمل هاست، مطالعه و یادگیری زبان به تنهایی نیازمند مهارت های حل مسئله و عملکرد شناختی بالاتر است تا بتوانید زبان را به خودتان یاد بدهید و به اهدافتان برسید. بنابراین، در حالی که یاد گرفتن زبان به تنهایی چالش برانگیزتر است و سطوح بالاتری از شناخت را لازم دارد، یادگیری زبان به صورت فردی در تمام طول زندگی مزایای زیادی دارد و می تواند شما را برای فرصت های اجتماعی و کسب و کار در آینده آماده کند.

یادگیری زبان به صورت فردی و با منابع آنلاین موجود در  اینترنت

1. دسترسی به بزرگ ترین آرشیو دروس صوتی و تصویری به زبان  ترکی استانبولی

یکی از بهترین راه های یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فردی این است که از مدرسان و بومیان ترک این زبان را یاد بگیرید. در حالت ایده آل، باید از دروس صوتی و تصویری استفاده کنید که واژگان و گرامر را به شما یاد بدهد و مکالمات و دیالوگ های طبیعی از بومیان ترک زبان را بشنوید و یاد بگیرید. در اینترنت صدها ساعت دروس صوتی و تصویری وجود دارد که توسط مدرسان ترک زبان تهیه شده است. این دروس هفت روز هفته و 24 ساعته در اختیار شماست و با استفاده از گوشی موبایل و دسکتاپ می توانید از این محتوا استفاده کنید.

2. شیوه های تدریس با توجه به نیازها و اهداف شما تنظیم شده  است

از آنجایی که بیش از صدها منبع یادگیری در اینترنت وجود دارد، نیازی نیست همه آن ها را تک تک بررسی کنید تا زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید. در واقع، وبسایت ها و منابع موجود در اینترنت ویژگی های مشخصی دارند که «مسیر یادگیری» را برای شما هموار می کنند و می توانید با توجه به نیازها و اهدافتان، درس یا محتوای مناسب را انتخاب و یادگیری را آغاز کنید.

3. استفاده از ابزار مناسب، زمان یادگیری را کاهش و قدرت حافظه  را افزایش می دهد

اگر از ابزار مناسب استفاده کنید و منابع خوب و باارزش یادگیری زبان ترکی استانبولی را بشناسید، یاد دادن زبان به خودتان بسیار راحت و ساده است! در واقع در دهه گذشته، بسیاری از ابزار یادگیری زبان تست و ارزیابی شده است و تحقیقات نشان داده است استفاده از ابزار مناسب، یادگیری را سریع تر می کند و قدرت حافظه شما برای به خاطر سپردن مطالب بیشتر می شود.

بعضی از این ابزار یادگیری شامل موارد زیر هستند:

  • فلش کارت برای یادگیری و مرور واژگان و گرامر
  • فایل های صوتی برای دیالوگ و مکالمات
  • کوییزهای دوره ای
  • ابزار ضبط و تشخیص صدا برای تقویت مهارت مکالمه و اصلاح تلفظ
  • گروه ها و انجمن های آنلاین برای گفتگو و کمک گرفتن از اساتید به صورت آنلاین
  • دیکشنری های مفید به زبان ترکی استانبولی به همراه راهنمای تلفظ
  • کتاب ها و محتوای آنلاین و قابل دانلود (PDF)

با استفاده از این ابزار و با تجهیز برنامه یادگیری به محتوای باارزش، یادگیری زبان ترکی استانبولی یا هر زبان دیگری به سادگی آب خوردن و به شیرینی یک رویا خواهد بود!

نتیجه گیری

یادگیری یک زبان خارجی به تنهایی نه تنها امکان پذیر است، بلکه ساده تر و مفیدتر از شرکت در کلاس های سنتی و قدیمی آموزشگاهی است. در واقع وقتی زبان ترکی استانبولی را خودتان یاد بگیرید می توانید با سرعت و توان خودتان پیش بروید و به معنای واقعی کلمه قابلیت های شناختی مغزتان را تقویت کنید.

با استفاده از ابزارهای آنلاین و مفید که امروزه در دنیای اینترنت به وفور یافت می شوند، می توانید زبان ترکی را در تخت خواب، هنگام رانندگی، هنگام ظرف شستن یا هر زمان خالی دیگری یاد بگیرید و با تمرین و پشتکار فراوان و انگیزه، زبان ترکی را مثل یک بومی ترک زبان یاد بگیرید.
فیلم های آموزشی

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.