جمعه ۱۴ بهمن ۰۱

چرا یادگیری زبان ترکی سخت است؟

بهترین سایت آموزش زبان ترکی به زبانی ساده و به شیوه زبان مادری

چرا یادگیری زبان ترکی سخت است؟

۱۹ بازديد


یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است و به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در محیط های بسیار سخت از پس خود بر بیاید، به عنوان مثال زمانی که به ترکیه یا یک کشور ترک زبان سفر می کنید با استفاده از از دانش خود می توانید خواسته های خود را برطرف کنید. اما اگر هدف شما از یادگیری زبان ترکی این است که در آن به صورت حرفه ای فعالیت کنید باید بگویم که راه بسیار زیادی را در پیش خواهید داشت.

چرا یادگیری زبان ترکی سخت است؟

یادگیری هر زبانی می تواند برای زبان آموز سخت باشد و این به علاقه شخص مرتبط است، اگر شما به چیزی علاقه داشته باشید می توانید آن را به راحتی یاد بگیرید. زبان ترکی هم به همین صورت است، کسانی که به آن علاقه دارند می توانند آن را به راحتی یاد بگیرند و یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است و در بین ایرانی ها بسیار رایج است و این زبان به دلیل اینکه در کشور همسایه ایران قرار دارد بسیار محبوب ایرانی ها است.

متد های مختلفی برای یادگیری وجود دارد که هر کدام از آنها سختی های خودشان را دارند اما خوشبختانه آموزشگاه هایی که در ایران قرار دارند تمامی این متد ها را با بهترین اساتید به زبان آموزان آموزش می دهند و به همین جهت یادگیری زبان ترکی می تواند بسیار راحت باشد.

اما مسائل دیگری در این بین دخیل هستند مانند هزینه کلاس های زبان ترکی استانبولی که اگر فردی نتواند این هزینه را پرداخت کند یادگیری زبان هم برای او سخت خواهد شد. از دیگر عواملی که باعث می شوند که یادگیری زبان ترکی استانبولی برای زبان آموزان سخت باشد استفاده از متد های قدیمی و خشک است. در کلاس های مدرن از گفت و گو استفاده می شود و افراد می بایست به صورت مداوم با یکدیگر صحبت کنند و اگر از متد های قدیمی استفاده شود یادگیری برای زبان آموزان بسیار سخت می شود.

مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر است ؟

مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی

مدت زمان یادگیری زبان ترکی به عوامل مختلفی مرتبط است که از این عوامل می توان به نوع کلاس و نوع آموزش اشاره کرد. آموزش ها امروزه به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود و هر کدام از این ها روی مدت زمان یادگیری شما تاثیر گذار هستند. میزان پشتکار شما نیز بسیار مهم است چرا که می تواند به شما این امکان را بدهد تا سریع تر زبان ترکی را یاد بگیرید.

مسئله دیگری که در زمان یادگیری بسیار مهم است میزان پیگیری های شما می باشد، هر چقدر هم که یک زبان سخت باشد افراد با پیگیری های روزانه می توانند آن را به راحتی یاد بگیرند. در پیگیری های روزان شما باید حداقل یک ربع برای یادگیری و آموزش وقت بگذارید و با خود تمرین و تکرار انجام دهید.

این کار باعث می شود تا یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت نباشد و آن را به مرور زمان انجام یاد بگیرید.


میزان سختی زبان ترکی ترکیه ای

زبان ترکی استانبولی دارای میزان سختی متوسط است و این برای افراد مختلف متفاوت می باشد اما اگر بخواهید سخت بودن آن را به صورت دقیق تر بررسی کنید این زبان دارای ویژگی هایی است که شاید زبان های دیگر آن را نداشته باشند و به همین دلیل این زبان را سخت تر یا آسان تر از زبان های دیگر میکند.

 • ساختار جمله بندی زبان ترکی مانند زبان فارسی است و به صورت (فاعل، مفعول و فعل) است. البته جایگاه واژه ها در زبان ترکی می تواند متغیر باشد.
 • حروف اضافه در زبان ترکی پس از اسم ها می آیند.
 • ترکی استانبولی مانند تمامی زبان های ترکی دیگری دارای تطبیق آوایی است.
 • در زبان ترکی حرف تعریف وجود ندارد.
 • نحوه صرف کردن فعل ها در زبان ترکی مانند زبان فارسی است و در حالت ها و شمارش ها با فاعل خودشان مطابقت دارند.
 • اسامی در این زبان دارای ۶ حالت دستوری هستند و با یک پسوند خاص به اسم متصل خواهند شد.
 • در زبان ترکی جنسیت وجود ندارد که همانند زبان فارسی است و ضمیر سوم شخص مفرد نیز مانند زبان فارسی برای مونث و مذکر یکسان است.
 • الفبای زبان ترکی دارای ۲۹ حرف است و از نظر دستوری و ساختاری تفاوت ها زیادی با زبان ترکی آذربایجانی دارد، هرچند که ریشه یکسانی دارند.
 • ترکی استانبولی یکی از ۳۵ زبان ترکی است که از زبان های ترکی تبار گرفته شده اند.
 • این زبان در سال ۱۹۸۲ به صورت رسمی و قانونی به عنوان زبان رسمی کشور ترکیه انتخاب شده و امکان تغییر آن نیز وجود ندارد.

سخن آخر

در این صورت نتیجه میگیریم که زبان ترکی استانبولی بسیار نزدیک به زبان پارسی است و دستور زبان آن ها بسیار شبیه به هم می باشد، حتی بسیاری از کلمه ها به زبان پارسی است و به همین دلیل هم یادگیری آن برای ایرانی ها بسیار راحت تر خواهد بود. یادگیری زبان ترکی استانبولی این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند به راحتی نیاز های خود را برآورده کنند و از آن برای کار در این کشور و یا مهاجرت استفاده کنند.

در پاسخ به این سوال که آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است؟ باید بگویم که این امر به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از این عوامل می توان به خود فرد زبان آموز اشاره کرد.

سوالات متداول یادگیری زبان ترکی استانبولی سخت است

 1.     یادگیری زبان ترکی چقدر زمان می برد؟

اگر بخواهید این زبان را به صورت حرفه ای یاد بگیرید می بایست حداقل ۱سال تلاش کنید اما اگر میخواهید این زبان را در حد معمولی یاد بگیرید به کمتر از یک سال آموزش نیاز است.

 1.     زبان ترکی چقدر سخت است؟

این زبان برای ایرانی ها بسیار راحت است چرا که شباهت های بسیار زیادی به زبان فارسی دارد.

 1.     هزینه یادگیری زبان ترکی چقدر است؟

یادگیری زبان ترکی می تواند هزینه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان در هر سه ماه را داشته باشد اما این هزینه بستگی به آموزشگاه دارد.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.